رفتن به بالا

راه در جهان یکی است و آن راه راستی است

تعداد اخبار امروز : 3 خبر


  • یکشنبه ۳ تیر ۱۴۰۳
  • الأحد ۱۶ ذو الحجة ۱۴۴۵
  • 2024 Sunday 23 June
  • یکشنبه ۹ مهر ۱۴۰۲ - ۱۷:۱۲
  • کد خبر : 11663
  • مشاهده : 77 بازدید
  • اخبار » تیتر سوم
  • چاپ خبر : همایش بزرگداشت روز جهانی ناشنوایان استان کرمان
با حضور جمع کثیری از ناشنوایان استان برگزار شد؛

همایش بزرگداشت روز جهانی ناشنوایان استان کرمان

با حضور علیرضا وحیدزاده مدیرکل بهزیستی استان کرمان ، احمد شفیعی معاون توانبخشی ، محمد صباحی معاون بهزیستی شهرستان کرمان ، جمعی از مسئولین خیریه های مربوطه و جمع کثیری از ناشنوایان استان کرمان ، مراسم گرامیداشت روز جهانی ناشنوایان برگزار شد.

به گزارش یزدان کرمان، در ابتدای این مراسم علیرضا وحیدزاده مدیر کل بهزیستی استان کرمان با تقدیر از شرکای اجتماعی بهزیستی از جمله تشکلها ومجامع صنفی افراد دارای معلولیت عنوان داشت : مجموعه بهزیستی بنا به وظیفه و مسئولیت ذاتی خود طیف وسیعی از خدمات تخصصی وحمایتی را که در چهارچوب قانون ودر محدوده اعتبارات مصوب اختصاص یافته را چه به صورت مستقیم وچه به صورت غیر مستقیم از طریق حمایت از تشکلها ومراکز تحت نظارت ارائه مینماید .
وی تاکید کرد مجموعه تخصصی وحمایتی بهزیستی به منظور تجمیع ومنسجم نمودن خدمات خود ارتباطی تنگاتنگ ومستمر با تشکلهای صنفی افراد دارای معلولیت از جمله کانون ناشنوایان استان کرمان برقرار کرده است که این افراد با تعامل بیشتر خود با این مجامع فرصت بهتری را برای طرح خواسته ها ومشکلات عمومی وفردی خود وبه دنبال آن دست یابی به راهکارهای موثر رفع مشکلات خواهند داشت و من از همه ناشنوایان عزیز میخواهم که کلیه مطالبات و خواسته های خود را از طریق کانون پیگیری نمایند.

مدیرکل بهزیستی استان کرمانبا اشاره به اینکه بیش از ۷۹۶۵ نفرناشنوا در استان کرمان تحت پوشش بهزیستی می باشند ، تصریح کرد : بهزیستی استان کرمان خدماتی چون توزیع سمعک ، توزیع باطری سمعک ، پرداخت کمک هزینه خرید سمعک ، آموزش و توانبخشی ناشنوایان در مراکز کودکا ن دارای اختلال شنیداری ، پرداخت تسهیلات اشتغال پرداخت هزینه های تحصیل دانش آموزی ، پرداخت هزینه های تحصیل دانشجویی ، توانمند سازی ، مناسب سازی منازل ، برگزاری اردوهای فرهنگی هنری و… را به این بخش از افراد دارای معلولیت ارائه می‌دهد.
وی با اشاره به اینکه ۶ مرکز شش مرکز کودکان دارای اختلال شنیداری در استان کرمان وجود دارد گفت : بیش از ۲۵۵ نفر از ناشنوایان در این مراکز که از بدو تولد تا ۱۵ سالگی به آموزش ناشنوایان اشتغال دارد ، خدمت دریافت می‌کنند.
وحیدزاده همچنین با اشاره به خدمات بهزیستی و مراکز تحت نظارت بهزیستی در بحث ورزش ناشنوایان اظهار داشت : بسیاری از این عزیزان در قالب تیم های ورزشی مختلف از مدال آوران ملی و بین المللی استان هستند که همواره پرچم ورزش افراد دارای معلولیت را بالا نگه داشته اند.
مدیرکل بهزیستی استان کرمان همچنین از تربیت و اعزام ۲۰ مترجم ناشنوایان از ابتدای سال گذشته تاکنون به مراسم مختلف از جمله جلسات دادگاه نمایشگاه ها ، مراکز مشاوره ، ورزشگاه ها و… برای کمک به افراد ناشنوایان داد.
وی همچنین از تعامل با صدا وسیما جهت اختصاص برنامه هایی مخصوص ناشنوایان با حضور مترجم ناشنوایان خبر داد و افزود : بزودی از نرم افزار مخصوص زبان ناشنوایان که برای اولین بار در کشور توسط متخصصین بهزیستی کرمان تهیه شده رونمایی خواهد شد.
در ادامه این نشست انجم شعاع مدیرعامل کانون ناشنوایان استان کرمان طی سخنانی با تقدیر از زحمات بهزیستی مهمترین دغدغه ناشنوایان استان را اشتغال و مسکن عنوان کرده و افزود : از مسئولین، خیرین و نیکوکاران ، صنایع بزرگ و مادر استان تقاضا دارم در خصوص اشتغال ، مسکن و ازدواج افراد دارای اختلال شنوایی برنامه ریزی و کمک نمایند.
وی افزود : افراد دارای معلولیت شنوایی بسیار متواضع و مظلوم هستند و متاسفانه معلولیت آنها بلحاظ ظاهر سالم شان ، به چشم نمی آید و همین باعث بروز عکس‌العمل های گوناگون و بعضا نادرست از سوی مردم شده است.
اجرای چند ترانه با زبان اشاره توسط گروه سرود ناشنوایان و تئاتر طنز توسط این عزیزان از دیگربرنامه های این مراسم بود.

اخبار مرتبط

نظرات

Comments are closed.تبلیغات کوچک

تبلیغات 300 در 200