به گزارش فردای‌کرمان به نقل از روابط عمومی اداره‌کل دادگستری استان کرمان، وی در توضیح بیشتر با بیان اینکه این حکم قطعی نبوده و در دیوان عالی کشور قابل فرجام‌خواهی است، اظهار کرد: «پس از شکایت‌های واصله در مورد تعرض افرادی ناشناس به نوامیس مردم در ابتدای سال‌جاری در محور هفت‌باغ کرمان، موضوع در دستور کار ویژۀ دستگاه قضایی و نهاد‌های انتظامی، اطلاعاتی و امنیتی قرار گرفت».

حمیدی ادامه داد: «پس از انجام یکسری اقدامات منسجم اطلاعاتی و پلیسی، محل اختفای اعضای این باند در شهر کرمان و یکی از شهرستان‌های مجاور کرمان شناسایی شد و در یک عملیات همزمان، تمام عوامل این اقدام غیرانسانی با همکاری پلیس آگاهی استان شناسایی و دستگیر شدند».

وی در مورد شیوۀ کار اعضای این باند، توضیح داد: «اعضای این باند سوژه‌های خود را که عمدتا افراد و زوج‌های جوان بودند در اماکن خلوت در محور هفت‌باغ، حدفاصل کرمان تا ماهان شناسایی می‌کردند و سپس با یک دستگاه خودرو ۴۰۵ جلوی خودروی شکات پرونده را متوقف کرده و با معرفی خود به عنوان مامور و با تهدید اقدام به آدم‌ربایی، تعرض، تجاوز به عنف و در نهایت سرقت طلا و اشیای گران قیمت می‌کردند».

رئیس کل دادگستری استان کرمان با بیان اینکه دادگستری استان در راستای دفاع از حقوق مردم و مبارزه قاطع و قانونی با جرایم خشن در کمتر از چهار ماه به این پرونده رسیدگی کرده است، بیان کرد: «دادگاه پرونده را بر اساس شواهد و قراین، شکایت شاکیان، اعتراف متهمان و سایر موارد مورد بررسی قرار داد و در نهایت برای ۳ متجاوز به عنف حکم اعدام صادر شده است».

وی با بیان اینکه محکومین این پرونده در زندان به سر می‌برند، گفت: «بلافاصله احکام بعد از تایید در دیوان عالی کشور اجرا خواهد شد».

حمیدی هشدار داد: «افرادی که سودای چنین جرایم شیطانی و غیرانسانی را در سر می‌پروانند، بدانند که قوه قضاییه قاطعانه با آن‌ها برخورد خواهد کرد و مجازات آن‌ها سریع، قاطع و عبرت‌آموز خواهد بود».