رفتن به بالا

راه در جهان یکی است و آن راه راستی است

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • پنجشنبه ۲۰ مرداد ۱۴۰۱
  • الخميس ۱۳ محرم ۱۴۴۴
  • 2022 Thursday 11 August
سرپرست سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری کرمان خبر داد:

نجات جان ١١۴ نفر توسط آتش‌نشانان در خردادماه

سرپرست سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری کرمان گفت: آتش‌نشانان در خردادماه سال‌جاری طی ٣٣۴ عملیات، ١١۴ نفر از شهروندان را در حوادث مختلف نجات دادند.

ه گزارش امور ارتباطات و اطلاع رسانی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی ، ابراهیم بابایی، با اشاره به افزایش ١٠ درصدی حوادث در خردادماه نسبت به ماه گذشته، افزود: در خردادماه سال‌جاری ١٢۶ عملیات اطفای حریق و ٢٠٨ عملیات امداد و نجات در حوادثی که به‌دلیل بی‌احتیاطی و عدم رعایت مسایل ایمنی در شهر کرمان اتفاق افتاد، انجام شد.

وی خاطرنشان کرد: از مجموع ١٢۶ حادثۀ آتش‌سوزی در ماه گذشته، ۵۶ مورد مربوط به مواد پسماند و بازیافتی، ٢٧ مورد مربوط به وسایل نقلیه، ١٨ مورد مربوط به منازل مسکونی، ٩ مورد مربوط به مراکز تجاری، ١٢ مورد مربوط به جنگل و درختان، سه مورد مربوط به تجهیزات شهری و یک مورد مربوط به کارخانجات بوده است.

سرپرست سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری کرمان افزود: از مجموع ٢٠٨ عملیات امداد و نجات در مدت یاد‌شده، ٣۵ مورد زنده‌گیری حیوانات خطرناک و آزاردهنده، ٧٩ مورد زنده‌گیری مارهای سمی و غیرسمی، ۴٠ مورد چیدن حلقه و قفل، ١٩ مورد امداد آسانسور، ١٠ مورد امداد تصادفات خودرویی، یک مورد امداد و نجات از کوه و بلندی، دو مورد نجات افراد از آوار ساختمان، پنج مورد بازدیدهای امدادی و مابقی آنها مربوط به سایر موارد بوده است.

بابایی بیان کرد: در مجموع این عملیات‌ها ١١۴ نفر از شهروندان نجات یافتند و ٢۵ نفر نیز در حوادثی از قبیل تصادف و سقوط از بلندی، مجروح شدند.

وی، از ارائه آموزش‌های پیشگیری و آتش‌نشانی به ٧٠ نفر از کارکنان ادارات و شهروندان توسط کارشناسان سازمان آتش‌نشانی در خردادماه خبر داد و افزود: ١٠۵ مورد مشاورۀ ایمنی و ۶۵ مورد بازدید ایمنی نیز بنا به درخواست شهروندان در مدت یادشده انجام شده است.

اخبار مرتبط

نظراتتبلیغات کوچک

تبلیغات 300 در 200